Zašto volim baš „Liverpool“?

Ljudi me pitaju svakakva pitanja, ali nikad me ne pitaju za koga navijam. To već i ptice na grani znaju. Ljubav prema ovom klubu nisam naslijedio od svog oca već je to splet čudnih okolnosti. Pratim fudbal od svoje pete godine, i da budem iskren, navijao sam za onaj tim koji je tada najbolji. Na to nisam baš najponosniji. Ali onda dolazi moj rođendan. Znam da je to bila subota. Igrala se engleska Premier liga i na moju sreću baš tog dana je  tim sa „Anfield Roada“igrao protiv „Norwicha“. Nisam gledao utakmicu, ali kao i inače sam pratio rezultat. „Crveni“ su na poluvremenu vodili protiv „Kanarinaca“, da bi ekipa sa „Carrow Roada“ izjednačila na 4:4 u 90+3. Onda dolazi ta minuta  koja će mi zauvijek promijeniti život (na bolje naravno), ta minuta koja donosi pobjedu „Liverpoolu“. Strijelac jednog od najvažnijih golova u mom životu je bio Adam Lallana i na tome ću mu vječno biti zahvalan. Sigurno se pitate: „Čovječe Božiji, kako možeš zbog jedne praktički nebitne utakmice odlučiti da navijaš za neki klub do kraja svog života?“ E pa, odgovor je jasan – zato što se momci nisu predali do zadnje minute i nisu gubili vjeru u pobjedu. To je za mene i više nego dobar razlog da počneš  navijati za neki klub. Kad se na taj razlog doda i to da ovaj gigant iz Liverpoola ima pet titula Lige šampiona, da ima jedan od najljepših stadiona i najbolje navijače na svijetu, legende poput Iana Rusha, Kennyja Dalglisha, Carraghera, Gerrarda, najbolje finale u istoriji sporta, mislim da nije potrebno navoditi više razloga zašto ću zauvijek  voljeti  „Liverpool“.

„ YOU'LL NEVER WALK ALONE “

Filip Šikman Šico, I ET