Veliko interesovanje učenika za eksperimente iz hemije

IMG_0104U našoj školi je od početka školske godine aktivna Sekcija za hemiju koja broji 17 članova.Sekcija se održava petkom 7. čas,a vodi je prof. hemije Slađana Račić-Malbašić. Na časovima se uglavnom izvode eksperimenti što je privuklo veliki broj učenika. Do sada je izveden veliki broj eksperimenata kao što su dobijanje vodonika i smjese praskavog praskavog gasa,ispitivanje reaktivnosti atomskog kiseonika,oksidacija manganovih jona(tzv. „Hemijski kameleon“), dobijanje amonijaka,ogled „Zmija iz pijeska.“Da su učenici oduševljeni ovim časovima saznajemo od učenice Ivane Kotaraš koja kaže:“Ovoj sekciji privukla me sklonost prema hemiji i znatiželja,ali i atmosvera koja se stvara kad se izvode eksperimenti. Do sada smo radili veliki broj eksperimenata,a najzanimljiviji mi je bio dobijanje vodonika   i smjese praskavog gasa. Učenik Nedeljko-Jefto Popadić je takođe oduševljen ovim časovima:“Volim sve prorodne nauke i prirodne pojave , a volim i da eksperimentišem ,što me je i privuklo da se učlanim u ovu sekciju. Moja radoznalost je bila velika pa sam i sam pokušao da izvedem eksperimente kod kuće. Međutim prve uspjehe postigao sam ovdje u školi. “Prof. Slađana Račić-Malbašić kaže da je osnovni cilj sekcije da učenići nauče kako da upotrebljavaju labaratorijski pribor i savladavaju osnovne hemijske operacije. Dodaje da je i prezadovoljna interesovanjem učenika koji i sami daju svoje prijedloge,a rade i kod kuće.

[Not a valid template]