Uspjeh naših učenika na Regionalnom debatnom takmičenju

U subotu 03.12.2016. godine održano je Regionalno debatno takmičenje ,,U susret danu ljudskih prava – debatom protiv govora mržnje“ u organizaciji  CKD BiH u Banjoj Luci. Takmičenje je održano u prostorijama Banjalučke gimnazije, sa početkom u 10 časova, a trajalo je do 18 časova. Učestvovalo je 15 ekipa iz Banje Luke, Novog Grada, Prijedora, Gradiške, Tešnja i drugih gradova BiH. Svaka ekipa je u sastavu imala 3 člana. Na ovom takmičenju učestvovali su i učenici naše škole: Mirko Marjanović iz III ET, Lidija Nožanić i Stefan Žujić iz III1 gimnazije. Učenike je za takmičenje pripremao  vođa Debatne sekcije i profesor filozofije i sociologije Mladen Ugren. Zauzeli su 7. mjesto i pobijedili su u tri debate. Pobijedili su MSŠ Gračanica sa osvojenih 30 bodova, SŠ Drvar sa osvojenih 25 bodova, te Prvu ekipu Banjalučke gimnazije sa 58 bodova. Ekipa koja je odnijela pobjedu na ovom takmičenju bila je Prva ekipa Banjalučke gimnazije.

Lidija, Stefan i Lidija su se vratili zadovoljni svojim uspjehom sa ovog takmičenja, te smo ih pitali za utiske.

Lidija:,,Drago mi je što sam učestvovala na ovako dobro organizovanom takmičenju. Imali smo priliku da steknemo novo iskustvo, da naučimo nešto novo, ali i da upoznamo nove ljude, čemu se posebno radujem. Nadam se da će nam neke greške koristiti da na njima naučimo nešto novo i da će nam pomoći da u budućnosti ostvarimo bolje rezultate.“

Stefan:,,S obzirom da smo po  prvi put učestvovali na takmičenju ovakvog nivoa u ovom sastavu i uspjeli da u veoma kvalitetnoj i neizvijesnoj debati porazimo šampione BiH u njihovoj školi, ja sam prezadovoljan.“

Mirko:,,Veoma mi je drago što sam učestvovao na ovom takmičenju. Svojom prezentacijom sam veoma zadovoljan, kao i prezentacijom svojih kolega. Ovo je događaj koji mi je pružio nova znanja i iskustva koja zasigurno neću zaboraviti. Radujem se dolasku sljedeće godine i nadam se boljem uspjehu.“

„Samo takmičenje je bilo odlično organizovano i sve se odvijalo po protokolu. S obzirom da su dva učenika po  prvi put učestvovala na takmičenju ovoga tipa, prezadovoljan sam rezultatima. Učenici su pokazali odlične retoričke sposobnosti i sposobnost snalaženja u novim situacijama. Takodje, uvidjeli su značaj pisane riječi-poezije, proze i filozofije“, izjavio je profesor Mladen Ugren.

 

 

Dragana Đukić, III1

za-novinarsku