Upis za 2021/22. godinu

Prijava za upis učenika za školsku 2021/22. godinu je dostupna na linku OBRASCI a može se preuzeti i OVDJE .

Popis nastavnih predmeta za zanimanja koja se školske 2021/22. godine mogu upisati u našoj srednjoj školi:

Gimnazija - opšti smjer - IV stepen (2 odjeljenja - 48 učenika)
Za sljedeću školsku 2021/22. godinu se očekuje da će RPZ objaviti novi NPP .
Ekonomski tehničar - IV stepen (12 učenika)

Opšte obrazovni predmeti:

1. Srpski jezik
2. Strani jezik
3. Fizičko vaspitanje
4. Matematika
5. Informatika
6. Istorija
7. Demokratija i ljudska prava
8. Geografija
9. Poslovna komunikacija
10. Sociologija i Filozofija
11. Drugi strani jezik
12. Vjeronauka *
13. Kultura religija *
14. Etika *

*Učenik na upisu bira između 2 predmeta – Vjeronauke i Kulture religija u prvom razredu. Ako je odabrao vjeronauku, izučava je 4 godine. Ako nije odabrao Vjeronauku, u prvom i drugom razredu izučava Kulturu religija, a u trećem i četvrtom razredu izučava Etiku.

Stručni predmeti:

1. Računovodstvo
2. Ekonomija
3. Poslovna informatika
4. Privredna matematika
5. Monetarna ekonomija i bankarstvo
6. Pravo
7. Statistika
8. Marketing
9. Preduzetništvo
10. Izborni predmet
11. Praktična nastava

Carinski tehničar - IV stepen (12 učenika)

Opšte obrazovni predmeti:

1. Srpski jezik
2. Strani jezik
3. Fizičko vaspitanje
4. Matematika
5. Informatika
6. Istorija
7. Demokratija i ljudska prava
8. Geografija
9. Poslovna komunikacija
10. Sociologija i Filozofija
11. Drugi strani jezik
12. Vjeronauka *
13. Kultura religija *
14. Etika *

*Učenik na upisu bira između 2 predmeta – Vjeronauke i Kulture religija u prvom razredu. Ako je odabrao vjeronauku, izučava je 4 godine. Ako nije odabrao Vjeronauku, u prvom i drugom razredu izučava Kulturu religija, a u trećem i četvrtom razredu izučava Etiku.

Stručni predmeti:

1. Ekonomija
2. Poslovna informatika
3. Finansijska matematika
4. Računovodstvo
5. Preduzetništvo
6. Statistika
7. Pravo
8. Kancelarijsko poslovanje
9. Javne finansije
10. Carinski sistemi
11. Spoljnatrgovina i devizno poslovanje
12. Međunarodna špedicija
13. Izborni predmet

Bravar - zavarivač - III stepen (24 učenika)

Opšte obrazovni predmeti:

1. Srpski jezik
2. Strani jezik
3. Fizičko vaspitanje
4. Matematika
5. Informatika
6. Istorija
7. Demokratija i ljudska prava
8. Vjeronauka *
9. Kultura religija*
10. Etika *

*Učenik na upisu bira između 2 predmeta – Vjeronauke i Kulture religija u prvom razredu. Ako je odabrao vjeronauku, izučava je 4 godine. Ako nije odabrao Vjeronauku, u prvom i drugom razredu izučava Kulturu religija, a u trećem i četvrtom razredu izučava Etiku.

Stručni predmeti:

1. Konstruisanje
2. Tehnologija materijala
3. Tehnička fizika i elektrotehnika
4. Mehanika
5. Tehnologija obrade
6. Tehnologija zanimanja
7. Primjena računara
8. Osnovi preduzetništva
9. Praktična nastava

Frizer - III stepen (24 učenika)

Opšte obrazovni predmeti:

1. Srpski jezik
2. Strani jezik
3. Fizičko vaspitanje
4. Matematika
5. Informatika
6. Istorija
7. Demokratija i ljudska prava
8. Hemija
9. Psihologija
10. Vjeronauka *
11. Kultura religija*
12. Etika *

*Učenik na upisu bira između 2 predmeta – Vjeronauke i Kulture religija u prvom razredu. Ako je odabrao vjeronauku, izučava je 4 godine. Ako nije odabrao Vjeronauku, u prvom i drugom razredu izučava Kulturu religija, a u trećem i četvrtom razredu izučava Etiku.

Stručni predmeti:

1. Higijena
2. Poznavanje materijala
3. Anatomija i fiziologija
4. Tehnologija zanimanja
5. Dermatologija
6. Estetika struke
7. Ekologija i zaštita životne sredine
8. Osnove preduzetništva
9. Praktična nastava

Učenici završnih razreda osnovne škole i njihovi roditelji se o željenim zanimanjima mogu informisati putem android aplikacije „Vodič kroz zanimanja“. Ova aplikacija sadrži podatke iz ovogodišnjeg plana upisa učenika u prve razrede srednjih škola za školsku 2021/22. godinu, kao i opise zanimanja te statističke podatke o potrebama tržišta rada.

Aplikacija se može preuzeti besplatno i dastupna je

OVDJE

S obzirom da srednje škole Republike Srpske neće biti u mogućnosti da predstave zanimanja u osnovnim školama za učenike završnih razreda, aplikacija „Vodič kroz zanimanja“ nudi mogućnost brzog informisanja o ukupno 106 zanimanja i to 48 zanimanja četvrtog stepena složenosti utvrđenih u 13 struka (+5 zanimanja četvrtog stepena složenosti u Kulturi i umjetnosti) i 53 zanimanja trećeg stepena složenosti utvrđenih u 11 struka.

Promo video naše škole

NAPOMENA:

Lokalna zajednica će i ove godine vršiti subvenciju prevoza učenicima prvih razreda u visini 50% cijene mjesečne karte.

Ukoliko dodatno želite da se informišete i imate nejasnoće u vezi za upisom u I (prvi) razred srednje škole, možete nas kontaktirati i preko kontakt forme koja je ispod.

Takođe, svim učenicima i roditeljima koji iskažu svoju zaiteresovanost organizovat ćemo i održati onlajn dan otvorenih vrata preko MS Teams ili Zoom platforme gdje će na vaša pitanja odrovarati direktor škole, pedagog/psiholog, profeosri i učenici. Obavijestite nas o svojoj zainteresovanosti putem kontakt forme.

    Upišite Vaše ime:

    Upišite Vašu E-mail adresu:

    Upišite Vaš kontakt telefon:

    Postavite svoje pitanje ili dodajte komentar u vezi sa upisom? Iskažite svoju zainteresovanost za onlajn dan otvorenih vrata škole.