Učenici ugostiteljske škole učestvivali na Regionalnom takmičenju u Banjaluci

Dana 23.04.2016. godine u Ugostiteljskoj školi u Banjaluci održano je Regionalno takmičenje za konobare, kuvare i turističke tehničare. Našu školu predstavili su učenici Kristijan Malešević i Miodrag Stojaković iz trećeg razreda ugostitelja na čelu sa profesoricom praktične nastave Majom Mojević. Takmičenju, koje je počelo u 10, a završilo u 14 časova, prisustvovalo je stotinjak učenika iz Banjaluke, Srpca, Gradiške, Zvornika, Trebinja, Pala i drugih gradova. Takmičenje je obuhvatilo discipline kao što su priprema jela po narudžbi, pripremanje koktela, predstavljanje turističkih destinacija i slično, a u svakoj disciplini se takmičilo dvanaest-trinaest ekipa. Našu učenici su se uspješno predstavili u pripremi jela po narudžbi, pri čemu su svi učesnici dobili određene vrste namirnica, te pravili jela po izboru. Profesorica Maja Mojević je izjavila da je prezadovoljna svojim učenicima koji su na ovom takmičenju pokazali zavidan nivo kulinarskog umijeća. Profesorica i učenici nisu imali primjedbe na rad žirija, koji su sačinjavali poznati kuvari iz banjalučkih regiona  i koji je veoma stručno obavio svoj dio posla.