Učenici pomogli pri sadnji topole

U srijedu, 27.11.2019. godine u našoj opštini, uz pomoć 21 učenika naše škole zasađeno je 400 sadnica kanadske topole uz riječne tokove Vrbasa. Ovu akciju pokrenula je Opština Srbac uz pomoć UNDP BiH, a njen cilj je integrisanje klimatskih promjena u slivu rijeka Vrbasa i Save. Akcija je započela u 8:00 časova u Malim Sitnešima odakle su se učenici dalje kretali prema Savskoj ulici.

Učenica IV razreda ekonomske srednje škole, Violeta Pantelić je izjavila :“ Ovo je za nas bilo lijepo iskustvo u kome smo druženjem upoznali prirodne ljepote naše opštine. Korist ove akcije ne treba dovoditi u pitanje. Sadnice će svojim korijenjem čuvati tokove rijeka Save i Vrbasa. Ovaj društveno-koristan rad nas je naučio kako možemo pomoći našoj opštini i voljela bih da se ovakvi projekti češće organizuju.“

 

Gabrijela Čekić, II gimnazije

Anđela Stanišljević, II gimnazije