Učenici naše škole prisustvovali Književnim susretima na Kozari

image-2f07e1a3c77e3e71ff8eccfdf104b2a43871a92a4d6bd85cca86b91f1953777b-VOko četrdeset učenika naše škole prisustvovalo je 26.09.2015. poetskom času na Mrakovici pod nazivom „Pjesničko podne“, centralnom događaju 43. Književnih susreta na Kozari.

Učenici su se u 9 časova autobusom uputili ka Kozari u pratnji svojih profesora Luje Jungić, Milice Marković i Saše Babića. Po samom dolasku, učenici su iskoristili slobodno vrijeme za razgledanje kulturnih spomenika i muzeja. Zatim su u 12:00 časova prisustvovali poetskom času, na kojem su stihove govorili Ljubivoje Ršumović, Mošo Odalović, Đorđo Sladoje, Miroslav Maksimović, Dejan Aleksić, Dragan Jovanović Danilov, Zlata Kocić i Predrag Bjelošević.

Glumica iz Beograda Andrijana Videnović izvela je poemu „Stojanka majka Knežopoljka“ Skendera Kulenovića i time otvorila poetski čas.

Poetskom času pethodilo je polaganje cvijeća na spomen bistu Skendera Kulenovića. Jedan od saorganizatora Književnih susreta bila je Opština Srbac, koja je učenicima obezbijedila prevoz.Ovu manifestaciju je posjetio nekoliko stotina ljubitelja pisane riječi, a učenici su veoma zadovoljno posjetom Kozari i samim poetskim časom.

Nakon završetka poetskog časa i kratke šetnje, učenici i profesori su se u 18:00 časova zaputili ka Srpcu.

[Not a valid template]