Učenici naše škole poučnim predstavljanjem podržali Svjetski dan borbe protiv SIDE

Povodom obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv side u prostorijama naše škole 1.12.2015.god. održano je poučno predavanje za šezdesetak učenika prvih razreda auto mehaničara, mašinskih tehničara i ugostitelja. Predavanje su održale učenice Sanja Jevtić i Ana-Marija Tatić, članice Crvenog krsta. Na ovaj način učenice naše škole su saznali zanimljive informacije o istorijatu, razvoju i prenošenju virusa, diskriminaciji zaraženih itd. Informacije koje su iznenadili učenike jesu da u svijetu danas postoji čak 36 000 000 ljudi zaraženih ovim virusom, a da se dnevno zarazi oko 8 000 ljudi, od čega je 1000 djece do 15 godina. Do sada je zabilježen samo jedan slučaj izlječenja od ovog opakog virusa. Ovakva predstavljanja su se održala u našoj školi i prethodne sedmice u velikom broju odjeljenja, i osnovni moto akcije koja se odnosi na prevenciju od zaraze jeste „Svesti na nulu“.