Učenici naše škole obilježili Međunarodni dan srednjoškolaca

IMG_0043Učenici JU CSŠ „Petar Kočić“ iz Srpca su 17.11.2015. obilježili Međunarodni dan srednjoškolaca.

Taj dan se obilježava u spomen na praške srednjoškolce i studente koji su 17.11.1939. godine nedužno strijeljani bez suđenja. Povod okupljanja je bio da se skrene pažnja na probleme s kojima se srednjoškolci susreću, te da se ukaže na njihova prava. Veliku pažnju građana su privukli transparenti koje su učenici nosili kao i to što su na zvuk pištaljke svi ostali ukipljeni na jedan minut. Akciji je prisustvovao ĐO učenika naše škole među kojima si bili predstavnici Savjeta učenika i predsjednici razreda. Predsjednica savjeta učenika Neda Topić je izjavila: „Prezadovoljna sam kako je akcija sprovedena. Učenici su bili zainteresovani, kreativni i poštovali su sve dogovore ove akcije.“

Učenici su pohvaljeni i od strane mRESURS-a da su organizovali jednu od boljih akcija.

Milena Jovičić, IVET

[Not a valid template]