Turistički tehničari i ugostitelji svoje znanje obogatili posjetom Međunarodnom sajmu turizma i zdravlja

2U periodu od 24. do 26. septembra 2015. godine na Trgu Krajine u Banjaluci je održan Međunarodni sajam turizma i zdravlja. Sajam je organizovala Turistička organizacija Banjaluka uz podršku Ministarstva trgovine i turizma RS. Na sajmu je svoju ponudu predstavilo 130 izlagača iz RS i regiona. To su uglavnom bile nacionalne i lokalne turističke organizacije,turističke agencije,hotelijeri,izlagači iz oblasti alternativne medicine uz proizvođače organske i zdrave hrane,mlijeka i mliječnih napitaka itd. Sajam je posjetilo 17 turističkih tehničara i 6 ugostitelja naše škole sa profesoricama praktične nastave Jelenom Mandić i Majom Mojević.

Učenicima je ovo bila prva posjeta ovakvog tipa,te su sa velikim zanimanjem razgledali izložene ponude. Pažnju učenika su naročito privukle promocije turističkih mjesta prikazivane na projektoru,ali i štandovi sa tradicionalnom hranom i pićem koji postaju brend u našem turizmu. Učenici su sa sajma donijeli i zanimljiv reklamni materijal turističkih agencija koji će im svakako koristiti u daljem radu.