Tri učenice naše škole posjetile Filozofski fakultet

Dana 6.4.2022. godine sa početkom u 12 časova na Filozofskom fakultetu u Banjoj Luci održana je otvorena panel diskusija pod nazivom „Položaj žena u društvu“  u sklopu tradicionalne manifestacije „Srijedom na Filozofskom“. Organizatori ove manifestacije su sami studenti Filozofskog fakulteta. Cilj ove diskusije jeste da se borimo za jednaka prava, te da podržimo prisutne djevojke i žene da istraju u svojim ciljevima, jer na ovom putu nisu same.

Učenice naše škole Milica Vujasin, Dragana Pantelić i Gabrijela Čekić su prisustvovale ovoj diskusiji.

„Prvi put smo imale priliku da osjetimo čari fakulteta i predavanja. Bilo je poučno, a s obzirom na to da je tema „Položaj žene u društvu“, bilo je i zanimljivo. Šest žena je pričalo o svom životu, radnom vremenu, razmjenjivale su iskustva i mišljenja. Mi smo imale priliku da se uključimo i prokomentarišemo u bilo kojem trenutku. Na kraju same prezentacije, prozivali su nas zbog razmjene mišljenja. Veoma smo zadovoljne, kako temom, tako i samim odlaskom tamo, te odnosom prema nama,“ izjavile su tri prethodno pomenute učenice.

Jelena Petković IVgimn.