Treći jedan gimnazije pobjednik polufinalnog debatnog takmičenja na temu “Genetski modifikovani organizmi”

U školskom polufinalnom debatnom takmičenju koje je održano 23. 03. 2015. godine u prostorijama naše škole na temu „Genetski modifikovani organizmi“ učesnici su pokušali da ukažu na osobine genetski modifikovanih organizama, te na njihovu prednost i nedostatke.

Cilj debate je takođe bio da se razviju vještine govornišva i tolerancija kod učenika.

Prisutni učenici i profesori su sa vidnim interesovanjem dočekali i podržali učesnike debate. Poziciju afirmacije predstavljali su učenici četvrtog dva Gimnazije u sastavu: Dragana Vučić, Olivera Ćosić, Svjetlana Novaković, Nataša Šipraga i Natalija Smiljanić, a učenici trećeg jedan Gimnazije su sačinjavali negacijsku ekipu i takmičili su se u sastavu: Jovana Tatić, Ivana Kotaraš, Neda Topić, Igor Malešević i Nikola Petković. Pobjedu su ostvarili učenici trećeg jedan Gimnazije. Da sve protekne u najboljem redu i da debatanti ne odstupaju od pravila, pobrinuo se tročlani žiri: Marija Nježić, Vesna Milanović i Nataša Ivković. Polovinom aprila će se održati finalno školsko takmičenje u debati, a učešće će uzeti ekipe trećeg jedan Gimnazije i četvrtog jedan Gimnazije.