Svetog Savu učenici slavili sa profesorima u holu škole

U srijedu 27.1.2016. godine u našoj školi je obilježena školska slava Sveti Sava. Povodom obilježavanja slave organizovana je akademija u holu škole kojoj su prisustvovali učenici, profesori, bivši radnici škole, predstavnici javnih preduzeća i ustanova, Školskog odbora, Savjeta roditelja, lokalne uprave i drugi gosti. Svečanost je počela u 11 časova svetosavskom himnom koju je izvela Etno grupa „Spomenke“. „Spomenke“ su u toku svečanosti otpjevale još nekoliko pjesama u čast Svetog Save. Poslije toga prisutnima se obratio direktor naše škole Milenko Živanić istakavši da je priča o Svetom Savi, predanje o njegovom životu, najduža priča koju srpski narod priča vijekovima i prenosi sa koljena na koljeno. “Svaki Savindan je prilika da mi okrenemo novu stranicu i da dopišemo neko novo poglavlje. Tako nas je danas okupio Sveti Sava ovdje da se prisjetimo svih onih vrijednosti koje su utkane u njegov život i istoriju srpskog naroda” rekao je Živanić. Prigodnu besjedu o životu Rastka Nemanjića govorili su učenici Jovana Tatić (IV1 gimn.) i Živojin Suvajac (I2 gimn.). Uspješna pjesnikinja, Lidija Nožanić, učenica II1 gimn. oduševila je prisutne svojim stihovima. Zanimljive besjede o liku i djelu Svetog Save ispričale su učenice Sanja Stojković (II2 gimn.) i Biljana Perić (II2 gimn.). Učenica Katarina Šaponja (I et) upotpunila je svečanost pjesmom Vojislava Ilića „Sveti Sava“. Da bi manifestacija bila vizuelno zanimljivija pobrinula se profesorica istorije Svetlana Milošević koja je sa grupom đaka pripremila prezentaciju zadužbina Nemanjića na video bimu. Obilježavanje Savindana je završeno prigodnim koktelom za učenike, profesore i sve goste u holu škole.

Andrea Ivanovic, I1 gim.

Andrea Ivanovic, I1 gimn.

[Not a valid template]