Štafelaj za osvojeno drugo mjesto na likovnom konkursu

Povodom  obilježavanja Dana Republike Srpske – Stefandana, Ministarstvo prosvjete i kulture RS i Republički pedagoški zavod svake godine raspisuju Konkurs za izbor najboljih učeničkih likovnih i literarnih radova na temu “Republika Srpska”. Pravo učešća na konkursu imaju svi učenici osnovnih i srednjih škola Republike Srpske. Konkurs je nagradnog karaktera, a nagrade su dodijeljene autorima najboljih literarnih i likovnih ostvarenja, posebno u konkurenciji osnovnih, a posebno u konkurenciji srednjih škola.

Ovogodišnji predstavnik naše škole bio je učenik iz drugog razreda ugostitelja Slađan Vujanović koji je za svoj rad pod nazivom „Mjesečina“ osvojio drugo mjesto u konkurenciji likovnih radova učenika srednjih škola Republike Srpske. Kao i prethodnih godina i ove godine nagrade su se dodjeljivale 9. januara, na Dan Republike Srpske. Kao nagradu Slađan je dobio štafelaj, a naša škola ga je nagradila bojama i platnom za slikanje. Ova nagrada će mu dobro doći jer je Slađan uvijek imao želju da slika, ali nije imao mogućnosti da ispolji svoj talenat. Na njegov uspjeh, zajedno sa njim ponosna je i njegova profesorica likovne kulture Tatjana Ratković. Uprava škole čestita Slađanu na pažnje vrijednom osvojenom drugom mjestu i naglašava da ovaj pozitivni primjer zasigurno afirmativno utiče i na druge učenike našeg Školskog centra, koje ovom prilikom pozivamo da se ubuduće u što većem broju uključe u ovakve i slične nagradne konkurse i takmičenja.

[Not a valid template]