Srednjoškolci sadili drveće u budućem gradskom parku

      Učenici srednje škole zasadili su preko 500 sadnica raznih vrsta biljaka u budućem gradskom parku u našem gradu. Akcija je realizovana u utorak, 10. novembra. U akciji sadnje parkovskog drveća učestvovalo je 16 učenika trećeg jedan i 24 učenika četvrtog jedan razreda gimnazije, koji su predvođeni profesorom Sašom Babićem. Nije manje važno ni učešće radnika Vodovoda, Komunalca, i opštinske uprave, te srbačkih vatrogasaca.

    Novi gradski park će se nalaziti kod Centra za djecu sa posebnim potrebama. Uspješnom realizacijom ovog projekta, sve generacije u našem gradu će dobiti novo, atraktivno mjesto za provođenje slobodnog vremena u prirodi. Gradski park je jedna pozitivna stvar koja više od 10 godina nedostaje našem gradu. Svojim volonterskim radom učenici naše škole su dali mali doprinos izgradnji novog mjesta za njihovo druženje.

Jovana Tatić,  IVgimnazije

[Not a valid template]