Srednjoškolci prisustvovali pokaznoj vježbi Crvenog krsta

Crveni krst Srbac u saradnji sa lokalnim institucijama (Opština Srbac, Policijska stanica Srbac) je u utorak 08.10.2019. godine u 10 časova i 30 minuta u centru grada održao pokaznu  vježbu ukazivanja pomoći pri saobraćajnoj nesreći kojoj su prisustvovali učenici naše škole.Mladi volonteri su ukazali na opasnosti koje vrebaju u saobraćaju, jer svi učesnici mogu biti potencijalne žrtve. Na ovaj način su se prisjetili svih ljudi koji su stradali na ovakav način. Na putevima Bosne i Hercegovine tokom 2018. godine bilo je 277 poginulih, dok je 10 403 lica pretrpjelo teže ili lakše tjelesne povrede.

U ovoj vježbi prvu pomoć su pružali: Danela Dragosavljević, Dejana Malinović, Jana Grabovac, Jovana Grabovac, Dražen Dragosavljević, Lana Savić, Rada Novaković, Dajana Popović, Nadežda Gavrić i Jovana Glumac.

Markiranti su bili: Anamaria Ljubojević, Luka Lakić, Milan Bosančić, Sara Racković, Klara Bobić i Sara Novaković. 

Ova pokazna vježba je još jedna od aktivnosti Crvenog krsta u kojoj su učestvovali naši srednjoškolci i koja je doprinijela buđenju svijesti o ponašanju učesnika u saobraćaju.

Anđela Stanišljević, II gimn.

Gabrijela Čekić, II gimn.