Srednjoškolci održali pokaznu vježbu o opasnostima u saobraćaju

Crveni krst Srbac u saradnji sa lokalnim institucijama (Opština Srbac, Policijska stanica Srbac) je u petak 18.11.2016. godine u 12 časova i 30 minuta na ulazu u  našu školu održao pokaznu  vježbu ukazivanja pomoći pri saobraćajnoj nesreći.

Mladi volonteri su ukazali na opasnosti koje vrebaju u saobraćaju, jer svi učesnici mogu biti potencionalne žrtve. Na ovaj način smo se prisjetili svih ljudi koji su stradali na ovakav način.

U ovoj vježbi prvu pomoć su pružali: Dragosavljević Danela, Ivanović Ivana, Mitraković Slavica, Mitraković Milica, Milanović Darija i Krčmar Ognjen.

Markiranti su bili: Trivunić Veronika, Gavranović Nikola, Đukić Danijel i Blagojević Andreja, a šminkeri: Kljajčin Zorana i Ćirić Ana.

Na putevima Republike Srpske tokom 2015. godine bilo je 150 poginulih, dok je 745 ljudi pretrpjelo teške tjelesne povrede, a preko 2300 lica je pretrpjelo lakše povrede. Na području naše opštine u protekloj godini dvoje ljudi je izgubilo život, a u prvih deset mjeseci ove godine čak troje ljudi.

 

Duško Kljajic, l ET

novinarska-sekcija-dusko-kljajic

Stefan Suvajac, l ET

stefan-suvajac