Srednja škola bila domaćin Regionalnog takmičenja iz istorije

Dana 13. 4. 2019. godine u JU CSŠ „Petar Kočić“ održano je Regionalno takmičenje iz istorije na temu „Istorija srpske pravoslavne crkve“.  Naša škola je bila domaćin ovog takmičenja koje je trajalo od 10 h do 13 h. Test je sadržavao 25 pitanja iz školskog udžbenika i dodatnog materijala.

Učestvovalo je 16 učenika i to iz Novog Grada, Srpca, Gradiške, Prijedora, Kozarske Dubice i Prnjavora. Prvo i drugo mjesto su zauzele učenice iz Novog Grada, Milica Gajić i Ana Janković, sa osvojenih 80, odnosno 73 boda. Treće mjesto je zauzela naša učenica Nadežda Gavrić iz II2 gimnazije sa 69 bodova. Učenici naše škole Dejana Smiljanić iz II1 gimnazije i Marko Miljević iz II2 gimnazije osvojili su šesto i deseto mjesto.

Profesorica Silvana Novaković koja je pripremala učenika za ovo takmičenje izjavila je sljedeće:

„Kao predmetni profesor zadovoljna sam ostvarenim rezultatom. Ove školske godine tema takmičenja iz istorije je bila Istorija Srpske pravoslavne crkve povodom obilježavanja 800 godina od dobijanja autokefalnosti. U udžbenicima se o ovom događaju navode samo osnovne informacije te su učenici imali dodatnu literaturu za pripremu. Pokazali su interesovanje i uložili zaista mnogo vremena i truda te ih ovom prilikom pohvaljujem.“

Svoje utiske rekla nam je Nadežda:

„Ovo takmičenje je svakako prijatno iskustvo za mene. Ostvarili smo dobre rezultate i pokazali šta smo radili proteklih mjeseci zajedno sa našom profesoricom Silvanom. Osim toga, upoznali smo nove drugove koji imaju slična interesovanja, kao i mi, što nam je pričinilo još veće zadovoljstvo.“

 

Dejana Smiljanić, II1 gimn.