Školski primjer zaključivanja braka

image-5c3dccf0a856d343ea5ef1b7892f16bb61059552c5057103cd3e9599d1b4c66a-VDana 9.3.2016. godine u 12 časova održan je školski primjer zaključivanja braka (vjenčanje) između dva učenika IV razreda ekonomskih tehničara u sklopu izbornog predmeta PRAVO radi praktične primjene teorijskog dijela gradiva. Ostali učenici su igrali uloge kumova i drugih kićenih svatova. Sam čin vjenčanja održao se u novoj skupštinskoj sali uz prisustvo ovlaštenog matičara Zdravke Lepir i odbornika Jordana Kuvalje. Simulirana je istinita procedura vjenčanja da bi učenicima što vjernije bio prikazan način zaključivanja braka. Nakon zaključivanja braka izjave su dali mlada i mladoženja: ,,Sve je izgledalo kao stvarno vjenčanje i sada smo saznali šta nas čeka kada se odlučimo na taj korak u životu.” Mladoženja je kroz smijeh prokomentarisao da je uzeo prezime mlade. Profesorica Svjetlana Tesla je izjavila: ,,Ovaj oblik izvođenja nastave izvan prostorija škole je najbolji vid učenja. Praktikujem ga da što više učenicima približim gradivo iz svog predmeta. Sama posjeta matičaru je bila kako edukativna, tako i vrlo zanimljiva i šaljiva uz pripremu učenika u vidu podjele uloga, kićenja svatova i razmjene prstenja.”

                                                                          Nataša Medaković, IV ET

[Not a valid template]