Sat kodiranja

      Akcija pod nazivom „Sat kodiranja“ čiji je cilj uključenje osnovnih i srednjih škola, ove godine održana je u periodu od 07. do 13. decembra. Ova globalna akcija koja predstavlja najveći informatičko – edukativni projekat ima za cilj da učenici bolje upoznaju tehnologiju kojom se koriste preko programiranja.  U ovom projektu učestvuje preko 15 miliona učenika iz 170 zemalja svijeta. Da je programiranje veoma važno i od velike koristi za sve generacije, potvrđuje i informatička sekcija naše škole koju predvodi prof. inf. Nevena Stamenić. Zajedno sa učenicima II razreda gimnazije Danielom Đukićem, Nikolom Gavranovićem i Ognjenom Krčmarom organizovan je „Sat kodiranja“ u prostorijama naše škole. Ovoj akciji prisustvovalo je oko 30 učenika prvih razreda. Učenici su prezadovoljni ovom akcijom, što pokazuje i njihov neumoran rad i zalaganje.

Andrea Ivanović, I1g

[Not a valid template]