Rezultati upisa učenika za školsku 2022/23. godinu poslije prvog (junskog) upisnog roka

U Centru srednjih škola je poslije junskog upisnog roka ostalo:

  • 1 slobodno mjesto u gimnaziji opšteg smjera,
  • 6 slobodnih mjesta za zanimanje poslovno – informatički tehničar,
  • 6 slobodnih mjesta za zanimanje tehničar cnc tehnologija,
  • 10 slobodnih mjesta za zanimanje frizer,
  • 7 slobodnih mjesta za zanimanje bravar – zavarivač,
  • 6 slobodnih mjesta za zanimanje mehaničar mehatronike, hidraulike i pneumatike.

drugom, julskom upisnom roku prijem dokumenata za upis učenika u srednje četvorogodišnje i srednje trogodišnje škole počinje u ponedjeljak, 4.7.2022. godine a završava se u srijedu, 6.7.2022. godine. Rezultati upisa objavljuju se u petak 8.7.2022. godine do 1000 časova na oglasnoj tabli škole i internet stranici škole.  

Od ponedjeljka, 11.7.2022. godine, do petka 15.7.2022. godine, kandidati koji nisu zadovoljili uslove konkursa za željeno zanimanje upisuju se u škole, odnosno smjerove u gimnaziji, struke i zanimanja u srednjim tehničkim i srednjim stručnim školama gdje ima slobodnog mjesta.

Rang liste upisanih učenika slijede u nastavku:

U gimnaziji ima 1 (jedno) slobodno mjesto.


U zanimanju poslovno – informatički tehničar ima 6 (šest) slobodnih mjesta.


U zanimanju tehničar cnc tehnologija ima 6 (šest) slobodnih mjesta.


U zanimanju frizer ima 10 (deset) slobodnih mjesta.


U zanimanju bravar – zavarivač ima 7 (sedam) slobodnih mjesta.


U zanimanju mahaničar mehatronike, hidraulike i pneumatike ima 6 (šest) slobodnih mjesta.


NAPOMENA:

Zanimanje mehaničar mehatronike, hidraulike i pneumatike je deficitarno u našoj lokalnooj zajdnici. Svaki učenik od Ministarstva prosvjete i kulture RS dobija mjesečnu stipendiju u iznosu od 100 KM i plaćen prevoz za učenike putnike.

Usljed nedostatka ovih radnika na tržištu rada firma Drvoprodex iz Prijebljega je izrazila spremnost da opremi jedan kabinet za relizaciju stručne nastave ovog zanimanja. Učenici bi u ovoj firmi mogli obavljati praksu u drugoj i trećoj godini a po završetku školovanja bi imali obezbijeđen posao.


Prevoz za sve ostale učenike putnike u punom iznosu od 100% će subvencionisati lokalna zajednica.