Promocija prve zbirke pjesama Lidije Nožanić

14555962_10209342542953046_152167111_nLidija Nožanić pohađa III razred gimnazije, a u slobodno vrijeme se bavi pisanjem pjesama. Do sada je učestvovala na raznim takmičenjima gdje je postizala razne rezultate i tako se pokazala kao ozbiljan pjesnik.
Mlada pjesnikinja uskoro izdaje svoju prvu zbirku pjesama pod nazivom „Između vječnosti i trenutka“, a promocija će biti održana u četvrtak 6.10.2016. , u 19 časova, u skupštinskoj sali u Srpcu. Lidijina zbirka sadrži oko 40 ljubavnih, rodoljubivih i misaonih pjesama koje su podijeljene u 3 tematska ciklusa. Pjesme su nastale u periodu od Lidijine trinaeste do šesnaeste godine. Tokom ljeta, Lidija je učestvovala na dva književna konkursa. U junu je učestvovala na pjesničkom susretnu „Prljača 2016“ u Derventi gdje je pjesmom „Voda“ osvojila prvo mjesto.
Takođe, Lidija je učestvovala i na Ilindanskim pjesničkim susretima koji su bili održani u Pelagićevu. Njene dvije pjesme „Kiša“ i „Plavooki“ ištampane su u književnom zborniku „Gori lila uoči Ilina“.
U knjizi će govoriti urednik Branko Pivašević, profesor srpskog jezika Krsto Čavor, profesor Miloš Milinčić i pjesnik Đuro Milekić.

Dragana Đukić, III1 gimnazije

za-novinarsku