Promocija knjige “Dužnik svom vremenu”

Dana 4.12.2016. godine održana je promocija knjige profesora književnosti, nekadašnjeg predsjednika Opštine Srbac i direktora Republičkog pedagoškog zavoda, Miloša Milinčića. Promocija je održana u holu naše škole sa početkom u 18h, a prisustvovao je veliki broj kulturnih i javnih radnika i građana. Knjiga “Dužnik svom vremenu” sadrži 485 stranica i sastavljena je od 155 poglavlja, sa mnogo dokumentarnih fotografija. Djelo govori o burnoj prošlosti Srpca. Književnik Žarko Šarić je rekao da su u knjizi uočljiva tri osnovna perioda, vrijeme mladosti i dječaštva, vrijeme prosvjetiteljstva i rada u obrazovanju i predratno, ratno i poratno vrijeme. “Nadam se da će se ljudi koji su potekli odavde i sticali pamet u svijetu, jednog dana vratiti u rodni kraj i svoju pamet ulagati u razvoj Srpca”, istakao je profesor Milinčić.

Sanja Trninić Iet

Vladana Kragulj Imt