Preporuke za sigurne klupe

Pred početak nove školske 2020/21. godine, Ministarstvo prosvjete i kulture RS poziva sve građane Republike Srpske da se pridržavaju svih preventivnih epidemioloških mjera sa ciljem zaštite i očuvanja zdravlja učenika i svih zaposlenih u školama, bezbijednog boravka u školi te nesmetanog odvijanja nastavnog procesa u novoj školskoj godini. 

Radi bezbijednosti svih i u najboljem interesu očuvanja zdravlja u najširoj zajednici, još jednom upućujemo na preporuke Instituta za javno zdravstvo RS, u skladu sa kojima je organizovan rad u svim školama u RS.

Vjerujemo da na važnost ovih mjera i uticaj na svijest svih građana u RS u tom smislu možemo dodatno ukazati snažnom medijskom kampanjom putem koje ćemo zajedno obezbijediti valjane informacije a kako bismo poštujući propisane mjere rizik od obolijevanja učenika, zaposlenih u školama te svih građana RS sveli na minimum.

Jedan od elemenata promotivne kampanje sa preporukama za bezbijedan boravak u školi je i video – amnimacija u prilogu:

Nova-skola-za-Novo-doba_Plakat