Poslovni sekretari u prijemnoj kancelariji naše opštine

viber imageDana 17.05.2016.devet učenika smijera poslovni sekretari, druga godina, u okviru nastavnog predmeta pravo sa profesoricom Svjetlanom Teslom posjetilo je prijemnu kancelariju opštine Srbac, te se upoznala sa tematikom kancelariskog poslovanja. Službenici prijemne kancelarije su jako stručno i sa velikim entuzijazmom objasnili ovu temu. Učenici su na licu mjesta posmatrali ovjeru kopija dokumenata i izdavanje izvoda iz matične knjige rođenih. Matičar je na uvid pokazao knjige rođenih, vjenčanih i umrlih, a službenik za arhivu pokazao postupak arhiviranja i čuvanja predmeta. Ono što su prethodnih časova obrađivali na teoriskoj nastavi, učenici su vidjeli u praksi, te su time lakše usvojili i zapamtili gradivo. Kako je posjeta prošla uspješno i svi bili jako zadovoljni, ovim načinom želimo se zahvaliti na odvojenom vremenu i trudu svih službenika prijemne kancelarije i nadamo se da ćemo imati još prilika za nove posjete.

Učenici 2 razreda poslovnih sekretara