Posjeta sajmu knjiga u Banjoj Luci

Učenici naše škole imali su priliku posjetiti Međunarodni Sajam knjiga u Banjoj Luci koji je održan u periodu od 13.09. do 19.09.2016. godine. Dana 15.09.2016. čak 175 učenika iz I1,I2, II1,II2,III1, III2, IV1, IVgimnazije, te I i IV razredi ekonomske škole u pratnji razrednih starješina: Sanele Vidović, Mare Cvijanović – Delević, Nevene Stamenić, Luje Jungić, Dijane Lazić, Julije Ugren, Branke Keser i Adriane Vučenović uputili su se u tri organizovana autobusa u Sportsku dvoranu „Borik“ koja je i ove godine bila domaćin Sajmu knjiga. Polazak učenika je bio predviđen poslije redovne školske nastave u 13 časova.

Kao i ranijih godina, na Sajmu su bile prisutne razne izdavačke kuće: „Kreativni centar“, „Vulkan“, „Algoritam“, „Nova knjiga“, „Dereta“, „Laguna“ i mnoge druge. Nakon posjete Sajmu knjiga, učenici su slobodno vrijeme iskoristili za druženje i obilazak grada. Nakon toga, učenici i profesori su se u 1830 uputili ka Srpcu. Učenici su zadovoljni posjetom, ali većina navodi da bi ubuduće moglo biti više štandova sa udžbenicima i nastavnim sredstvima.

Andrea Ivanović  II1 gimnazije

Andrea Ivanovic, I1 gimn.