Posjeta naših učenika „ Književnim susretima “ na Kozari

U periodu od 19.9.2016. do 24.9.2016. održani su „ Književni susreti “ na Kozari, 44. po redu. „Književnim susretima“ je 24.9. prisustvovalo 35 učenika naše škole u pratnji profesora Nevene Stamenić i Branke Keser. Učenici su se u 9.30 časova uputili prema Kozari. Po dolasku su prisustvovali poetskom času koji je održan u 12 časova. Poetski čas je otvoren izvođenjem Kulenovićeve poeme „Stojanka majka Knežopoljka“, koju je recitovala beogradska glumica Biljana Đurović. Nakon obraćanja zamjenika gradonačelnika grada Prijedora, uručena je nagrada „Skender Kulenović“ književniku Zoranu Kostiću za knjigu „Tače pečat“, koji je održao prigodan govor. Nakon toga,  svoje stihove  su govorili naši istaknuti pjesnici: Tatjana Bijelić, Milovan Marčetić, Ranko Pavlović, Boro Kapetanović, Mošo Odalović, Miroslav Maksimović, Dara Sekulić i Matija Bećković. Prisutne je pjesmama prema stihovima Duška Trifunovića zabavila glumica Jelena Gavrilović, koja je otpjevala pjesme: „Ima neka tajna veza“, „Pristao sam biću sve što hoće“, „Ima nešto u tom što me nećeš“, „Rijeka suza i na njoj lađa“. Poslije poetskog časa, učenici su iskoristili slobodno vrijeme za obilazak spomenika i okoline. Nakon toga su se u 14 časova uputili prema Srpcu.