Posjeta Narodnom pozorištu Republike Srpske

Dana 9.12.2016. godine sa početkom u 20.00 časova u Narodnom pozorištu Republike Srpske održana je predstava “Urnebesna tragedija” Dušana Kovačevića. Ovu predstavu posjetilo je i 45 učenika iz I1 gimnazije, I2 gimnazije i I razreda ekonomskih tehničara sa razrednim starješinama: Marom Cvijanović-Delević, Brankom Keser i Sanelom Vidović. Učenici su se zaputili ka Banjoj Luci u 16.00 časova. Slobodno vrijeme do početka predstave iskoristili su za šetnju gradom i posjetu Zimzogradu. Predstava ukazuje na probleme porodice i društva. Rediteljka Milica Kralj, koja je do sada imala vrlo uspješnu saradnju s banjalučkim glumcima, glavne uloge povjerila je Đorđu Markoviću (doktor), Željku Stjepanoviću (Vasilije), Aleksandru Stojakoviću (Milan), Goranu Jokiću (Kosta), Slađani Zrnić (Ruža), Snježani Štikić (Julka), Vedrani Mačković – Zubović (Rajna), Zoranu Stanišiću (milicioner). Učenici su oduševljeni ovom komedijom i samim glumcima. Po završetku predstave, učenici su se u 21.45 časova uputili ka Srpcu.

Vladana Kragulj, Imt

vladana-kragulj-imt