Posjeta gimnazijalaca Međunarodnom sajmu knjiga u Beogradu

           Učenici JU CSŠ „Petar Kočič“ 28.10.2016. godine posjetili su 61. beogradski sajam knjiga. Učenici III1, III2, IV1 i IV2 gimnazije, njih ukupno 53 su se  zajedno sa svojim razrednim starješinama uputili ka Beogradu u 5 časova. Po dolasku u Beograd, učenici i profesori su posjetili stadione FK „Crvena zvezda“ i FK „Partizan“, panoramski razgledali grad i posjetili Kalemegdan. Učenici su takođe prošetali Knez Mihajlovom ulicom i razgledali njene građevine, arhitekturu i slično. Nakon ovih aktivnosti, učenici su od 16 časova posjetili Sajam gdje su razgledali izložene knjige. Imali su priliku razgledati knjige velikog broja izdavačkih kuća kao što su: „Laguna“, „Arhipelag“, „Klio“, „Vulkan“, „Admiral books“, „Evro book“ i druge. Primijećeno je i da su ove godine brojni glumci gostovali na sajmu u ulozi pisaca poput Mire Banjac, Lazara Ristovskog, Radeta Šerbedžije i koje su posjetioci “opsjedali”. Učenici su veoma zadovoljni posjetom Sajmu, a gotovo svi su sa Sajma izašli sa knjigom u ruci. Posjetom Sajmu su zadovoljni i profesori, koji su istakli da se na Sajmu mogao naći veliki broj knjiga, naročito stručne literature. U 19 časova, učenici i profesori su se uputili ka Srpcu, gdje su bezbjedno stigli.

Sanja Trninić, I ET

sanja-trninic

Vladana Kragulj, I MT

vladana-kragulj-imt