Posjeta Banjalučkoj berzi

IMG_20150417_072542Učenici ekonomske škole koji pohađaju izbornu nastavu iz predmeta Monetarna ekonomija i bankarstvo su u četvrtak, 16.04.2015. godine, sa profesoricom Lelom Bakić posjetili Banjalučku berzu. Učenike su dočekali direktor Berze Milan Božić i zamjenik direktora Nebojša Vuković, koji su im održali prigodno predavanje na temu „Finansijska  tržišta“. Predavanje je bilo veoma zanimljivo, a trajalo je četiri školska časa. Aktivno učešće učenika u diskusiji nije izostalo, te su učenici na ovaj način proširili svoja znanja o kretanjima svjetske ekonomije, ulaganjima na berzi, praćenju rada akcionarskih društava i slično. Učenici su takođe upoznati sa dostignućima najvećih svjetskih kompanija i investitora.

Na kraju predavanja direktor Berze je podstaknuo učenike da razmišljaju  o budućnosti svoje struke, da budu kreativni i da budu istrajni u ostvarivanju svojih poslovnih ciljeva riječima:“Svako od vas je u nečemu najbolji“.

2 1