Poetski čas posvećen Ivi Andriću

Dana 6. 11. 2018. godine, u kabinetu broj 12 članovi Bibliotekarske sekcije naše škole održali su poetski čas u čast velikog književnika Ive Andrića. Uspješnom radu ove sekcije naročito doprinosi dobra saradnja učenika i profesora, zahvaljujući kojoj je i održan ovaj čas posvećen našem nobelovcu. Poetskom času je prisustvovalo dvadesetak učenika iz raznih odjeljenja. Na početku časa učenica II2 gimnazije , Anđela Vujanović, objasnila je sadržaj koji su pripremili, a potom su prisutni imali priliku čuti biografiju Ive Andrića koju je pročitala učenica II2 gimnazije Sara Žujić. „Današnjim projektom željeli smo da podignemo svijest naših kolega srednjoškolaca o tome ko je zapravo bio Ivo Andrić i koliko treba da mu budemo zahvalni. Pored toga što je svojim djelima veličao našu zemlju i naš narod, osvajanjem Nobelove nagrade učinio nas je sve ponosnim. Mnogo mi je drago što sam učestvovala i unaprijed se radujem sličnim projektima“, rekla je Sara. U nastavku časa učenici II2 gimnazije Nadežda Gavrić, Marko Miljević i Ana Marija Grbić su čitali odlomke iz Andrićevih djela „O priči i pričanju“, „Razgovor sa Gojom“ , a prisutne učenike je posebno oduševio odlomak iz djela „Nemiri“. Osim usmenog izlaganja, učenici su pripremili i prezentaciju sa fotografijama iz Andrićevog života, te plakate sa brojnim citatima iz njegovih djela. Prisutni su mogli nakon časa ponijeti citat koji im se najviše dopao. „Veoma sam zadovoljna uspjehom časa, učenicima koji su pripremili čas i učenicima koji su pažljivo slušali što su dokazali dajući komentare na djela. Posebno mi je drago što su i učenici zadovoljni. Nadam se da smo uspjeli motivisati učenike da više čitaju i da smo ih uspjeli zainteresovati da se priključe našoj sekciji“, izjavila je profesorica Slobodanka Vučinić, koordinator ove sekcije. Bibliotekarska sekcija ima u planu realizovati još sličnih projekata, te poziva sve zainteresovane učenike da joj se priključe.

Dejana Smiljanić, II1 gimnazije