Održano takmičenje iz demokratije

Dana 22. februara 2019. godine, sa početkom u 11 časova, održano je školsko takmičenje iz predmeta demokratija i ljudska prava u okviru projekta „Ja građanin“. Na takmičenju su učestvovala četiri odjeljenja i to IIIet, IIImt , IV1 i IV2 gimnazije. Sudijski tim činili su profesor engleskog jezika, Ljubiša Popović, profesor prava, Svjetlana Tesla, te psiholog škole, Željka Babić, koja je bila i predsjednik komisije. Profesorica demokratije i ljudskih prava, Dragica Pezerović, koja je ujedno bila i koordinator priprema za takmičenje, zajedno sa profesorom Mladenom Ugrenom, otvorila je takmičenje, nakon čega je uslijedilo izlaganje IIIet sa temom „Stres među mladima“.

Takmičenju su pored pedagoga škole, razrednih starješina i predmetnih profesora prisustvovali i ostali učenici takmičarskih odjeljenja. Nakon IIIet prisutnima su se predstavili učenici IIImt sa temom „Teorija i praksa“ , kojom su željeli da naglase nedostatak praktične primjene stečenog znanja. Sa temom „Kulturni preporod naše opštine“ predstavio se i IV1 gimnazije, čiji su predstavnici željeli skrenuti pažnju na nedovoljnu razvijenost kulturnog života naše opštine. Školsko takmičenje zatvorilo je odjeljenje IV2 gimnazije temom „Nemogućnost zaposljenja mladih“, kojom su ukazali na još jedan od velikih problema opštine. Sa 161 osvojenim bodom, pobjedu je odnijela ekipa IV1 gimanzije, koja će našu školu predstavljati na regionalnom takmičenju koje će se održati 06.04.2019. godine u Prijedoru. Prisutni su veoma zadovoljni organizacijom, interesovanjem i zalaganjem učenika za ovaj projekat. Pobjedničko odjeljenje nastaviće svoje pripreme kako bi na regionalnom takmičenju našu školu predstavilo u najboljem svjetlu. „Oduševljeni smo svojim plasmanom, višemjesečni trud i rad na ovom projektu se isplatio. Takođe se nadam da ćemo svoje ideje realizovati u budućnosti, jer smatram da je tema preporoda kulturnog života u našoj opštini veoma aktuelna i da je moguće, uz pomoć nadležnih organa, sprovesti je”, izjavila je Ivona Stojić, učenica IV1 gimn.

Novinarska sekcija