Održani Književni susreti na Kozari

Dana 21.09.2019. godine su održani Književni susreti na Kozari. Poetski čas je počeo oko 12 časova, a času je prisustvovalo oko dvadeset učenika naše škole, učenici IV razreda gimnazije i učenici  prvog i drugog razreda ekonomske škole. Poetski čas započeo je kazivanjem stihova poeme Skendera Kulenovića – „Stojanka majka Knežopoljka“, u izvođenju glumice Biljane Đurović. Svoje stihove govorili su Matija Bećković, Ljubivoje Ršumović, Dragan Kolundžija, Vid Vicko Vukelić, Vladimir Tabančević (ovogodišnji dobitnik Nobelove nagrade) i drugi.  U muzičkom dijelu programa učestvovali su pjesnici i muzičari iz Novog Sada, Miloš Zubac i Milan Korać. Publiku su osvojili izvođenjem pjesme „Naši dani“ Vladislava Petkovića Disa.

„Književni susreti na Kozari predstavljaju poseban doživljaj. Učenici imaju jedinstvenu priliku da uživo vide i čuju neke od najboljih savremenih srpskih književnika. Učenici takođe,  imaju mogućnost da na jedan drugačiji način,  kroz poeziju sagledaju  istorijske prilike koje su obilježile prostor Kozare“, izjavila je profesorica srpskog jezika i književnosti Dragana Nuždić.

 

                                                                                                                   Svjetlana Petković, IVet