Održana predavanja povodom Međunarodnog dana bezbjednog interneta

Službenici Policijske stanice Srbac Marko Đukić i Brankica Grgec održali su 7. i 8. februara edukativna predavanja o opasnostima na internetu. Predavanja u trajanju od jednog školskog časa su održana za 67 učenika prvog razreda gimnazije, frizerske, mašinske i ekonomske škole povodom obilježavanja Međunarodnog dana bezbjednog interneta. Međunarodni dan bezbjednog interneta se obilježava u preko 180 zemalja širom svijeta. Cilj predavanja je podizanje svijesti kod djece i mladih o opasnostima koje vrebaju na internetu, ali i o načinima na koje mogu da se zaštite.

,,Na predavanjima smo upoznali učenike sa bezbjednošću na internetu i načinima kako da se zaštite. Razgovarali smo o načinu funkcionisanja interneta, uz navođenje konkretnih primjera kad je došlo do zloupotrebe interneta. Učenici su veoma pažljivo pratili predavanje i postavljali pitanja“, izjavio je Marko Đukić, inspektor krim policije.

Novinarska sekcija