Održana predavanja o značaju dobrovoljnog davanja krvi

U toku ove sedmice u Centru srednjih škola ,,Petar Kočić“ održana su predavanja u sklopu huminatarne akcije dobrovoljnog davanja krvi koja se održava 7.12.2023. godine u prostorijama Crvenog krsta. Predavanja su realizovana s ciljem potpune edukacije o ovom humanom gestu, a održale su ga učenice četvrtog razreda gimnazije Tara Novković i četvrtog razreda bankarskih tehničara Milica Vujasin, koje su takođe  i članice Kluba mladih Crvenog krsta Srbac. Tokom predavanja učenici su upoznati sa tim šta je transfuzija krvi, ko može biti dobrovoljni davalac krvi, kome je potrebna naša krv, na koje načine možemo dati krv, te su dobili detaljno objašnjenje o krvnim grupama. Poslije predavanja održanog u trećem razredu frizera učenica Anđela Radujko  izjavila je da je ovo predavanje bilo od velikog društvenog značajaza našu lokalnu zajednicu. Takođe, rekla je da će joj ove informacije biti od velike koristi za budućnost jer sebe smatra budućim davaocem krvi.
,,Krv je lijek koji nema alternativu. Ne može se stvoriti, niti pronaći u prirodi, jedino je zdrav čovjek može dati. Zato je važno podizanje svijesti ljudi o tome da postanu redovni davaoci krvi. Kako su mladi budućnost i pokretači društva, cilj je da se oni motivišu i uključe u ovu, prije svega, humanu aktivnost“, izjavila je profesorica biologije Bojana Ćirić Miladinović, vođa sekcije Crvenog krsta u našoj školi.