Obavještenje o obustavi nastave

U skladu sa odlukom Vlade RS Ministarstvo prosvjete i kulture RS je izdalo NAREDBU školama radi preventivnog djelovanja i sprečavanja pojave širenja novog virusa korona (COVID-19), po kojoj se u svim osnovnim i srednjim školama u Republici Srpskoj obustavlja vaspitno – obrazovni rad u periodu od 11.03. do 30.03.2020. godine (UČENICI NE DOLAZE U ŠKOLU).

Naglašeno je da su donesenu mjeru dužne da sprovode sve osnovne i srednje škole u Republici Srpskoj.

Stavom 3) naredbe se zabranjuju sva okupljanja u prostorijama osnovnih, srednjih škola i u ustanovama učeničkog standarda, pa nastavno osoblje (11.03.2020. godine) nije u obavezi da dođe na posao.

Poslije konkretnijeg uputstva od strane Ministarstva (koje očekujemo da bude dostavljeno školama sutra u prijepodnevnim satima) po pitanju obaveza i konkretnih mjera na internet stranici škole i sredstvima javnog informisanja će biti saopštenje za učenike, roditelje, nastavno i vannastavno osoblje o daljnjim aktivnostima i obavezama.

Za sprovođenje naredbe odgovornost snose direktori škola i ustanova učeničkog standarda.

Inspekcijski nadzor nad sprovođenjem ove naredbe obavlja Republička uprava za inspekcijske poslove.

Naradba stupa na snagu danom donošenja, a može se preuzeti u PDF formatu OVDJE.