Nemanja Paprica – predsjednik Savjeta učenika

Paprica1Rođen je 25.septembra 1996. godine u Banjoj Luci. Odrastao je u Srpcu gdje je završio osnovnu školu  „Jovan Jovanović Zmaj“.

Nemanja pohađa četvrti razred mašinsko-tehničke škole u JU  CSŠ  „Petar Kočić“,  takođe u Srpcu. Mašinsko-tehničku školu prvenstveno je upisao iz ljubavi prema inovacijama, tehničkom stvaralaštvu i tehničkim sistemima. Vodio se idejom da bez obrazovanih tehničara i inžinjera društva u 21. vijeku ne mogu da opstanu i upravo zbog toga planira da nastavi svoje školovanje u struci na Mašinskom fakultetu. Inteligentan je i odličan učenik. Aktivan je na svim poljima školskih i vanškolskih aktivnosti. Dugogodišnji je član i predsjednik Savjeta učenika srednje škole. Član je poetske grupe „Dikcionarij“ Narodne biblioteke Srbac. Aktivan je volonter u Udruženju građana CEZAR i NVO  „Milenijum“ sa preko 100 sati volonterskog angažovanja. Bio je učesnik i rukovodilac mnogobrojnih projekata volonterskog karaktera. Nemanja je jedan od najboljih učenika naše škole i primjer kako treba podstaći mlade.