Naši učenici odali počast stradalim u Jasenovcu

Oko 40 učenika prvih razreda gimnazije i ekonomske škole posjetilo je Donju Gradinu povodom komemoracije jasenovačkih žrtava. Učenici su se 8.5.2016.god. u pratnji direktora naše škole i profesorica Silavane Novaković i Luje Jungić u 8 časova uputili ka Donjoj Gradini. Učenici su bili počastvovani što mogu posjetiti stratište našeg hrabrog naroda. Povodom komemoracije održan je parastos kojem se prisustvovali učenici iz škola širom regije. Počast žrtvama dali su istaknuti predstavnici vlasti koji se uz to izvršili i polaganje vijenaca. Upriličena je i dodjela nagrada za likovne i literarne radove, a nakon toga i kratko predavanje o stradanju u Jasenovcu. Među likovnim radovima istaknuo se rad Ivone Stojić učenice I1 gimnazije.

Andrea Ivanović I1 gimnazije

Andrea Ivanovic, I1 gimn.