Naša škola domaćin regionalnog takmičenja iz demokratije

Naša škola je bila domaćin regionalnog takmičenja iz demokratije, koje je održano u subotu, 9.4.2016. godine. Domaćini su ugostili ekipe iz Kostajnice, Gradiške, Kozarske Dubice, Prnjavora i Prijedora. Takmičenju je prisustvovalo 80 učenika, 6 profesora koji su ujedno bili i sudije i 10 učenika volontera iz IV1 gimnazije. Takmičenje je počelo u 1000 časova, a završeno je u 1500 časova. U organizacionom i tehničkom smislu, takmičenje je proteklo u najboljem redu. Sve prisutne ekipe su svoju temu predstavile portfoliom i usmenom prezentacijom. Nakon pregleda sudačkih listića, ekipa Prijedora sa temom ,,Opremanje školske bibliotoke” proglašena je najboljom, jer je osvojila najviše bodova, a samim tim je stekla pravo učešća na republičkoj smotri u Sarajevu. Ekipa naše škole predstavila se portfoliom na temu ,,Prevoz učenika”.

,,Ostale ekipe su pokazale zavidan nivo znanja u rješavanju problema vezanih za lokalnu zajednicu, te visok nivo svijesti i učešća u demokratskim procedurama informisanja, istraživanja i analiziranja mjera javne politike, što omogućava rješavanje društvenih problema na demokratski način”, izjavio je pedagog škole Žarko Brkanlić.