Milica Vrhovac, mlada umjetnica u usponu

Milica Vrhovac, učenica I razreda gimnazije, rođena je 24. januara 2003. godine. Pored toga što je odlična učenica, odmalena se bavi crtanjem, a slobodno vrijeme upotpunjuje i drugim aktivnostima, od kojih izdvaja folklor.

U svojim radovima, Milica najčešće prikazuje portrete, životinje, te razne scene iz prirode, dok inspiraciju pronalazi u djelima profesionalnih fotografa. Tehnike koje najradije koristi su crtanje i konturisanje olovkom, a djela oživljava akrilnim i drvenim bojama. Mlada umjetnica trenutno ima desetak radova, ali je sigurna da će ih u budućnosti biti više.

Folklorom se aktivno bavi već godinu dana, a da je uspješna i u ovom polju pokazuje to da je sa svojim folklornim društvom putovala i u Ukrajinu, ali učestvovala i u brojnim nastupima širom Republike Srpske.

Milica još nije sigurna čime želi da se bavi, ali je sigurna da želi iskoristiti svoj talenat, takođe smatra da se trudom i radom može doći do bilo kojeg cilja u životu.

                                                                                  Novinarska sekcija