Maturanti proslavili kraj srednje škole uz trubače

Maturanti Centra  srednjih škola  „ Petar Kočić “  Srbac proslavili su u srijedu, 15.5.2019.godine  završetak  školovanja. Slavlje su započeli u prostorijama škole gdje su se veselili  uz trubače i igrali kolo.Učeničkom slavlju su prisustvovali  profesori, kao i učenici  nižih razreda. Proslavu su, ogrnuti zastavama,po tradiciji  nastavili na gradskim ulicama, a nakon toga  u holu škole  uz harmonikaša Marka Jerkovića.

Ove godine, srednjoškolsko obrazovanje je završilo 142 maturanta, koji su bili raspoređeni u šest odjeljenja.

Matursko veče je održano  u petak, 17. maja.

Svečana dodjela diploma će biti upriličena 20. juna u holu škole sa početkom u 19 časov, a prethodiće joj polaganje maturskih ispita . U narednim danima primaće se prijave za učenika generacije, o čemu će odlučivati petočlana komisija škole, a najbolji učenici biće proglašeni na dodjeli diploma.

 

Slavica Belenzada, IIImt