Literarni rad učenika naše škole, Miloša Medića, drugi na nivou Republike Srpske

Početkom novembra ove školske godine Republički pedagoški zavod  je poslao dopis našoj školi o otvaranju konkursa likovnih i literarnih radova, kako bi učenici pokazali svoj talenat. Tema konkursa je bila ,,Republika Srpska“. Na konkurs je pristiglo 209 učeničkih literarnih radova iz 32 srednje škole. Učenik IV2 razreda gimnazije  naše škole, Miloš Medić osvojio je drugo mjesto sa svojom pjesmom ,,Čuvari megdana“. Zajedno sa ostalim nagrađenim učenicima, Miloš će da prisustvuje otvaranju izložbe likovnih i literarnih radova i Akademije povodom Dana Republike Srpske, koja će se obilježiti 11.1.2023. godine na Palama.

,, Kada sam saznao, bilo je to veoma prijatno iznenađenje. Zaista nisam očekivao tako uspješan rezultat kada sam poslao svoj rad, jer je konkurs bio na republičkom nivou. Pjesma je bila inspirisana palim borcima tokom rata,  a samo stvaranje pjesme trajalo je nekoliko dana. Smatram da su teme stradanja izuzetno važne za naš narod, jer su temelji naše države i očuvanja identiteta srpskog naroda. Nadam se da ću prisustvovati otvaranju izložbe i Akademije na Palama povodom Dana Republike Srpske. Ponosan sam i počastvovan ovim postignućem, koje predstavlja motivaciju za dalje pisanje i usavršavanje“, izjavio je Miloš.

Suzana Stojković, IV2 gimn.