Lidija ponovo na prijemu u zgradi Vlade RS

13436165_1038648022838519_1684643966_nMinistarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske organizovalo je prijem za sve učenike osnovnih i srednjih škola koji su ostvarili prvo mjesto na republičkim takmičenjima u pojedinačnoj disciplini, kao i za njihove nastavnike i profesore 9.6.2016. godine u konferencijskoj sali u zgradi Vlade RS u Banjoj Luci. Svečanom prijemu prisustvovala je i naša učenica Lidija Nožanić u pratnji profesorice Branke Keser.

Lidija je osvojila prvo mjesto literarnim radom ,, Monolog Nikole Tesle ” posvećenim 160. godišnjici rođenja Nikole Tesle. Priznanja su učenicima uručena ispred konferencijske sale u zgradi Vlade RS počev od 11.30 časova. U 12.00 časova počeo je svečani program u konferencijskoj sali, a pobjednicima su se obratili visoki zvaničnici : predsjednik Vlade RS Željka Cvijanović, ministar prosvjete i kulture Dane Malešević i predsjednik Narodne skupštine RS Nedjeljko Čubrilović. U toku programa upriličen je i koncert u kome su učestvovali učenici muzičkih škola. Po završetku prijema, svi pobjednici su se zajedno fotografisali ispred zgrade Vlade. Pored Lidije, prijemu su prisustvovali i učenici iz srednjih škola iz Banjaluke, Bijeljine, Vlasenice, Doboja, Kneževa, Lopara, Modriče, Pala, Prijedora, Prnjavora i Foče, koji su osvojili prva mjesta na takmičenjima iz matematike, fizike, informatike, srpskog jezika, ruskog jezika i drugih predmeta.