Jovana Tatić prva i u besjedništvu

3Učenica naše škole četvrtog razreda gimnazije Jovana Tatić osvojila je prvo mjesto na takmičenju u besjedništvu za učenike četvrtog razreda srednjih škola. Takmičenje je održano na Pravnom fakultetu PIM univerziteta u Banja Luci. Tema takmičenja je bila: ”Moralnost bi trebalo uzdizati, a ne podcjenjivati”. Cilj takmičenja je bio prikazati bogat jezik kojim se svakodnevno koristimo. Stručni žiri predstavljali su: Vedran Škoro, predsjednik žirija, docent doktor Nikola Vojvodić i advokat Mladen Mitrović. Zadatak žirija je bio da ocijeni 12 prijavljenih takmičara, uzimajući u obzir sadržinu besjede, formu, sposobnost govora, dikcije i cjelokupan utisak. Najbolji utisak na žiri ostavila je učenica naše škole i u svom prvom takmičenju u besjedništvu odnijela i pobjedu, pa tako dobila i zaslužene nagrade. Jovana se može pohvaliti i dobrim rezultatima koje je postigla na mnogobrojnim takmičenjima.

Nataša Medaković, IVet