Jednodnevni izlet u Jajce i Šipovo

Dana 27.5.2016. godine učenici I1 i I2 razreda gimnazije, prvog razreda mašinskih tehničara, ekonomskih tehničara, automehaničara i ugostitelja, njih 103,  obišli su Jajce i Šipovo sa njihovim znamenitostima. Učenici su u pratnji odjeljenjskih starješina: Silvane Novaković, Luje Jungić, Miroslava Stojkovića, Bore Mihajlovića, Maje Karan i Maje Mojević krenuli iz Srpca oko 7.30 časova, a već oko 10.30 časova su stigli u Jajce. U Jajcu su učenici uz pratnju turističkog vodiča obišli: gradsku trvđavu, Međeđu kulu, vodopade Plive, katakombe i zgradu zasjedanja AVNOJ-a. Nakon kraćeg odmora učenici su obišli Plivsko jezero, a zatim nastavili put prema Šipovu gdje su obišli Janjske otoke, izvore i tok rijeke Janj i etno područje. U večernjim satima, preko Mrkonjić Grada, zadovoljni učenici i profesori su stigli u Srbac.

Andrea Ivanović, I1 gimn.

Andrea Ivanovic, I1 gimn.