Izvještaj sa 8. konferencije mreže savjeta učenika RS

U Badrači se od 21. do 24. oktobra održavala osma po redu Konferencija Mreže Savjeta učenika Republike Srpske (mRESURS) u kojoj su učestvovali predsjednici Savjeta učenika svih škola iz Republike Srpske. Takođe, kao gosti, na konferenciji su bili prisutni predsjednici Vijeća učenika iz pojedinih opština Federacije Bosne i Hercegovine.CSŠ „Petar Kočić“ je predstavljao predsjednik Savjeta učenika Nemanja Paprica i na taj način promovisao našu školu i interese njenih đaka.Učesnici na konferenciji su raspravlji o trenutnom položaju srednjoškolaca u Republici Srpskoj i sveukupnom stanju srednjoškolskog obrazovanja.Svoja pitanja su imali priliku postaviti ministru prosjete i kulture RS, Goranu Mutabdžiji kao i ministrici porodice, omladine i sporta RS, Nadi Tešanović. Učesnici su takođe tokom trajanja konferencije sačinili plan aktivnosti Savjeta učenika Republike Srpske za tekuću školsu godinu i njega prezentovali predstavnicima vlasti u Narodnoj skupštini Republike Srpske. Konferenciju su takođe prisustvovali i predstavnici kampanje #Ne mrzim – ne govoru mržnje na internetu.

Konferenciju je organizovao Omladinski Komunikativni Centar iz Banjaluke, a finansijski podržalo Ministarstvo porodice, omladine i sporta Republike Srpske.

[Not a valid template]