Izložba učeničkih radova iz biologije

Učenici prvog razreda gimnazije su u proteklom periodu, u okviru nastave biologije kod profesorice Bojane Ćirić Miladinović,  imali priliku da na kreativan način prikažu svoje znanje iz oblasti citologije. Naime, učenici su od različitih materijala napravili veoma zanimljive modele ćelija, bakterija i virusa, a njihovi radovi izloženi su u holu naše škole.
Učenica Nikolina Milijašević izjavila je: ,,Posljednjih nekoliko sedmica naš razred se bavio izradom modela prokariotskih i eukariotskih ćelija, bakterija i virusa. Svako je na svoj način i od raznih materijala izradio model po svojoj želji. Bili smo kreativni i odlično smo uradili radove. Pored radova od plastelina, gline, stiropora, plastike i slatkiša napravljena je i torta u obliku eukariotske ćelije koju smo, naravno, pojeli na istom času na koji je donesena. Mislim da je ovakav tip učenja najefikasniji jer učimo dok stvaramo svojim rukama. Takođe je mnogo lakše uočiti i zapravo zapamtiti kako se šta zove i gdje se nalazi kad mi to vidimo u 3D obliku , nego samo na slici ili čak i bez slike ili kad ponavljamo jedan tekst iznova i iznova. Ja sam pravila modele virusa uz pomoć kojih sam obradila lekciju ,, Virusi i subvirusne čestice“ u okviru projekta ,, Idemo na Mars“ i na taj način je bilo zanimljivije i lakše obraditi lekciju.

                                                                                                                                                                                                                                                Novinarska sekcija