Izložba slika „Lica i maske“ oduševila Srpčane

2 (2)Dana 08. 10. 2015. godine sa početkom u 19 časova u holu Doma kulture u Srpcu održana je izložba poznatog crnogorskog slikara Zdravka Krulja.

Izložba, koju je umjetnik pripremao od 2010. godine je ovdje premijerno prikazana i biće izložena narednih petnaest dana. 

Izložba nosi naziv „Lica i maske“. Sve slike su izrađene tehnikom „ulje na platnu“. Naslikani likovi su pod maskama i prikazuju različita osjećanja. Svako djelo, pored likova sadrži i životinju, anjihovu pojavu slikar objašnjava: „U svakome od nas leži životinja. Ta ista životinja umije da bude i dobra i loša, na nama je koju ćemo da hranimo“.

Posjećenost je bila velika, a utisci gledalaca su pozitivni. Izložbu je posjetilo i desetak učenika naše škole sa profresoricom Lujom Jungić.