Ispraćena 54. generacija naših maturanata

U petak 25. maja na gradskom trgu ispraćena je 54. generacija maturanata naše škole, njih 106, razvrstanih u šest odjeljenja. To su učenici III razreda metalske škole sa razrednim starješinom Ljubišom Popovićem, učenici III razreda ugostiteljske škole sa razrednim starješinom Majom Mojević, učenici IV razreda ekonomskih/bankarskih  tehničara sa razrednim starješinom Lelom Bakić, učenici IV razreda turističkih tehničara sa razrednim starješinom Dragicom Pezerović, učenici IV2 razreda gimnazije sa razrednim starješinom Dijanom Lazić i učenici IV1 gimnazije sa razrednim starješinom Julijom Ugren. Voditelji programa bili su učenici naše škole Irina Ivanović (III1g) i Isidora Cvijetić (III1g) koji su izvršili prozivku svih učenika i njihovih razrednih starješina. Zatim se prisutnima obratio direktor Milenko Živanić. U ime kolektiva Centra srednjih škola i u svoje ime čestitao je maturantima završetak srednjoškolskog obrazovanja. „Vjerujem da iz naše srednje škole, nosite u život pregršt lijepih uspomena, ali i znanje kojim ćete dalјe krčiti životne puteve, osvajati svijet, i graditi bolјu i ljepšu budućnost, kako svoju tako i budućnost ove zemlјe.  Želјe koje imate večeras, imali su mnogi, kao sada vi – maturanti – prije vas, pa su odustali od njih pod pritiskom surovog svijeta, ali su se mnogi i oduprli tome pritisku, nisu pokleknuli, ponosni su na sebe, srednju školu koju su završili ovdje i ponosni su na svoj Srbac. Večeras kada počinje vaša nova budućnost, poželjet ćemo vam da ostanete ono što jeste i postanete sve ono što želite i možete da budete. Jedino tako ćemo biti ponosni jedni na druge. U ovom danu kada završavate sa djetinjstvom i počinjete koračati svijetom odraslih, naša poruka je da budete bolji od nas i smognete hrabrosti kada ostarite da svojoj djeci ostavite bolju budućnost. Imajte na umu da sreću čine ljudi a ne stvari i kada birate stranu, uvijek budite na strani dobra.“

Čestitke maturantima je uputio i načelnik opštine Mlađan Dragosavljević koji je podsjetio da se na današnji datum u bivšoj Jugoslaviji obilježavao Dan mladosti i dodao da je Srbac i danas simbolično prepun ljepote i mladosti koju su nam donijeli naši maturanti.
„Od srca vam želim da izaberete pravi put na kojem ćete se dokazati kao dobri ljudi i uspješni članovi naše zajednice. Vi ste veoma važni za naše društvo u cjelini zbog čega je lokalna uprava prepoznala značaj mladih i potrebu rješavanja njihovih problema. I dalje ćemo biti angažovani da vam stvorimo što bolje uslove za život kako biste ostali raditi u našoj opštini i zasnivali svoje porodice“, rekao je načelnik Dragosavljević.

U ime svih maturanata obratio se učenik IV1 razreda gimnazije Ognjen Krčmar koji je uputio zahavalnost profesorima koji su im pružili kvalitetno znanje, a najviše razrednim starješinama koji su im pružili ruku kad god je to bilo potrebno. „U proteklom periodu stekli smo brojna prijateljstva i poznanstva. Nadam se da će i buduće generacije ponijeti odavde lijepa sjećanja i da će se ljudi iz naše generacije jednog dana ponovo sresti“, rekao je Ognjen.

Nakon obraćanja predstavnika učenika, maturanti su ostatak vremena do polaska autobusa iskoristili za druženje i fotografisanje sa prijateljima i porodicom. Ove godine matura je proslavljena u restoranu “Integra” u Banjaluci.

                                                                                                                                            Vladana Kragulj, IImt