Ispraćena 53. generacija naših maturanata

U petak 26. maja na gradskom trgu ispraćena je 53. generacija maturanata naše škole, njih 99, razvrstanih u pet odjeljenja. To su učenici III razreda metalske škole sa razrednim starješinom Zoranom Dumonićem, učenici III razreda trgovačke škole sa razrednim straješinom Vesnom Sovilj, učenici IV razreda ekonomske  škole sa razrednim starješinom Adrianom Vučenović, učenici IV2 razreda gimnazije sa razrednim starješinom Simom Savićem i učenici IV1 gimnazije sa razrednim starješinom Sašom Babićem. Voditelji programa bili su učenici naše škole Darija Milanović (II2 gimnazije) i Filip Delević (II 1 gimnazije) koji su izvršili prozivku svih odjeljenja i njihovih razrednih starješina. Zatim se prisutnima obratio direktor Milenko Živanić: „Od danas krećete da ispisujete nove stranice svog života, koje možda neće uvijek biti lijepe. Stranice koje budete pisali ne dozvolite da popunjava neko drugi, jer niko nije bolji i pametniji od vas samih. Vodite se primjerom vaših sugrađana koji su uspješni širom svijeta. Oni su krenuli iz ovog malog mjesta i napravili prve korake u našoj školi, a vjerujemo da će i vaše životne priče biti podjednako uspješne.“

Prisutnima  se obratio i načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti, Marko Miholjčić: „Protekle 52 generacije školskog centra su zadužile Srbac svojim radom i uspjehom. Iz naše škole je izašlo mnogo kadrova i sve su to dobri i pošteni ljudi. Što je najvažnije, oni su veoma vješti u zanimanjima koja su stekli. Vjerujem da ćete biti podjednako uspješni i da ćete ih nadmašiti svojim znanjem“.

U ime svih maturanata obratila se učenica IV2 gimnazije, Zorana Kljajčin:„U protekle četiri godine smo napredovali i postali smo iskusniji za jedan životni period za koji mnogi smatraju da je najljepši u životu. Zahvalnost za to dugujemo profesorima i ostalom školskom osoblju, ali i našim prijateljima iz klupe. Hvala profesorima što su nas vodili kroz srednjoškolsko obrazovanje i pomogli da postanemo što bolji ljudi, a večeras ćemo biti djeca po posljednji put i proslaviti početak jednog novog života.“

Nakon obraćanja predstavnika učenika, maturanti su ostatak vremena do polaska autobusa iskoristili za druženje i fotografisanje sa prijateljima i porodicom. Ove godine matura je proslavljena u restoranu „Lukas” u Trnu.

Dragana Đukić, III1 gimnazije
Vladana Kragulj, IMT